Bizimle iletişime geçin

Haberler

“KANSEROJEN OLAN HERŞEYDEN UZAK DURUN”

Yayınlanma

Tarih

Plastik Hayatlar adlı konferans gerçekleşti. Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi öğrencilerinin davete icabet eden Dicle Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Kurucu Dekanı Hamdi Temel verdiği konferansta kanserojen olan her şeyden uzak kalınması gerektiğini söyledi.
Çevreye duyarlı ve gönüllü öğrencilerin katıldığı konferansta baştan sona soru cevap halinde geçti. Yapılan konferansta öğrenciler plastikler konusunda bilgilendirildi.
Pet şişeler ile kendi yaptığı çalışmalar üzerinde duran Çevre Bilincini Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hamdi Temel,  verdiği konferansta şu konulara değindi; “Plastik hayatlar, içilen plastikler ve kanser konularında öğrenci kardeşlerimizi bilgilendirdik. Plastiklerin çevreye verdiği zararlar ve bunun sonucunda hasta riski olma üzerinde bilgiler verdik. Sağlığımıza bu genç yaşta dikkat etmemiz ve sağlıklı beslenmemiz gerekiyor. Naylon poşet için 25 kuruş vergi getirilmesi ile naylon poşet israfının önüne geçilmiştir” dedi.
Konferans sonunda Nevzat ayaz Anadolu Lisesi Müdürü Nevzat Ayaz teşekkür konuşması yapmasının ardından hatıra fotoğrafları çekilerek sona erdi.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler

Diyarbakır Bahçeşehir kolejinde ayın konuğu Prof. Dr. Hamdi Temel idi

Yayınlanma

Tarih

Yazar

Bu ayki Bahçeşehir kolejinin konuğu Prof. Dr. Hamdi Temel’di. Çevre bilinci semineri düzenlendi

Okumaya devam et

Haberler

Final okullarının bu ayki konuğu Prof. Dr. Hamdi Temel’di

Yayınlanma

Tarih

Yazar

Dicle Üniversitesi Kimya Profesörü; Hamdi Temel Hocamız, ekim ayi “ Bir Konu Bir Konuk” programında yenilebilir, icilebilir mikroplastikler hususunda öğrencilerimizle bir araya geldi. Son derece yararli ve ilgi çeken paylaşımlarından dolayı hocamıza sonsuz teşekkürler…

Okumaya devam et

Haberler

ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ, ÇEVRECİ OLDU

Yayınlanma

Tarih

Yazar

İlimiz Merkez Kayapınar İlçesi Huzurevleri Anaokulunda ‘Çevre Bilinci Eğitimi’ konulu, geniş katılımlı bir seminer düzenledi. Semineri, Dicle Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi ve Çevre Bilincini Geliştirme Derneği yönetim kurulu başkanı Prof. Dr. Hamdi Temel verdi.

Seminere okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve kalabalık Topluluk katıldı. Öğrenciler ellerinde ‘çevre kirliliğine hayır’ türevi pankartlarla Prof. Dr. Hamdi Temel’i kapıda karşıladılar. Seminerden önce en küçük öğrencilerden iki kişi Prof. Dr. Hamdi Temel’e çiçek vererek ‘hoş geldiniz’ dediler. EĞİTİCİ VİDEOLAR EŞLİĞİNDE

 Seminerde çevre bilinci nasıl oluşmalı ile ilgili eğitici videolar gösterilerek seminere devam edildi. Minik öğrencilerin anlayabileceği şeklinde çevrenin kirletilememesi, ağaçları kesilmemesi, ormanların yok olmaması, plastik çatal bıçak gibi şeylerin kullanılmaması gerektiği gibi şeyler anlatıldı ve bugün anlatılan şeylerin akşam ailelerine anlatılması gerektiği gibi konular anlatıldı.

Okumaya devam et

Trendler